Yhteystiedot

Pyöräilykuntien verkosto ry
Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
puh. 040 419 4555
info (at) poljin.fi

Toimistossa eli Polkimossa työskentelevät seuraavat henkilöt:

  • Matti Hirvonen, toiminnanjohtaja, puh. 040 419 4555, matti.hirvonen(at)poljin.fi
  • Sanna Ojajärvi, projektipäällikkö, puh 040 527 5632, sanna.ojajarvi(at)poljin.fi
  • Minna Raatikka, hankesuunnittelija, puh. 040 518 0511, minna.raatikka(at)poljin.fi
  • Virpi Ansio, hankesuunnittelija, puh. 040 761 7574, virpi.ansio(at)poljin.fi

Toimintaa johtaa hallitus, joka valitaan Pyöräilykuntien verkoston vuosikokouksessa. Hallitus 2016-2017 (vuosikokousten välinen aika):

  • Markku Lahtinen,Kangasalan kunta, markku.lahtinen(at)kangasala.fi (puheenjohtaja)
  • Susan Nymander, Turun kaupunki, susan.nymander(at)turku.fi
  • Reetta Keisanen, Helsingin kaupunki, reetta.keisanen(at)hel.fi
  • Piritta Keto, Varsinais-Suomen ELY-keskus, piritta.keto(at)ely-keskus.fi
  • Timo Mämmi, Kokkolan kaupunki, timo.mammi(at)kokkola.fi
  • Antero Naskila, Suomi Pyöräilee -hanke, antero.naskila(at)pp.inet.fi (varapuheenjohtaja)
  • Timo Väistö, Vantaan kaupunki, timo.vaisto(at)vantaa.fi
  • Petri Sipilä, Helsingin Polkupyöräilijät ry, petri.sipila(at)hepo.fi (varajäsen)
  • Riikka Kallio, WSP Finland Oy, riikka.kallio(at)wspgroup.fi (varajäsen)
  • Matti Hirvonen, Pyöräilykuntien verkosto ry (sihteeri)

Pyöräilykuntien verkoston jäsenkuntien ja muiden jäsentahojen yhteyshenkilöt löytyvät täältä.